Обмін думками та досвідом в реформуванні ЖКГ

«І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь»

Т. Г. Шевченко

9 квітня відбулася презентація нової програми розвитку ОСББ. Проект «Активні мешканці – ефективні власники» презентували у Луцьку. Він спрямований на розвиток та ефективне функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

На конференції були присутні: голова правління Фундації менеджерських ініціатив, радник міського голови ЛюблінаПавел Прокоп, юрист – Марія Янік, консультант – Роберт Бузковський та представники міської влади і члени ОСББ. Круглий стіл проводився у дискусійній формі, де кожний з бажаючих міг висловити свою думку чи задати питання. Шукали подібне та відмінне, позитивне та негативне в управлінні ЖКГ у кожній з країн.

Передбачено, за допомогою польських колег, розробку комп’ютерної програми «Калькулятор житлових коштів» для луцьких ОСББ. Завдяки їй можна буде розрахувати ефективність та вартість конкретних послуг чи робіт. Задля ефективної роботи заплановано ще декілька тренінгів та чимало візитів до сусідньої країни.

Проект підготувало Волинське обласне об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» у Луцьку та Фундація менеджерських ініціатив міста Люблін за підтримки Луцької міської ради. Фінансування здійснює Міністерство закордонних справ Республіки Польща. Це один із елементів програми Уряду та Президента РП, спрямованої на допомогу Україні в реалізації комплексних реформ у сфері розвитку місцевого самоврядування, децентралізації, реалізації ефективних реформ.

 

Також проектом «Активні мешканці – ефективні власники» передбачено видати практичний посібник «Від А до Я» про те, як створювати й управляти ОСББ.