Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/user/sites/arr.volyn.ua/wp-includes/post-template.php on line 284

Cемінар-тренінг для регіональних офісів реформ

У Києві триває дводенний (12-13 листопада) семінар-тренінг для регіональних офісів реформ, організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ВАОМС «Асоціація міст України» та програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». Участь у ньому беруть директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк, експерти Олег Герасимчук та Світлана Думська.
Відкривав захід перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. Він привітав учасників семінару, а це – представники офісів реформ з усіх областей України, зазначивши, що першою і найважливішою перемогою стало створення 159 громад в Україні, які 25 жовтня провели вибори в об’єднаних громадах.
– Ніхто не вірив, навіть наші закордонні партнери, що нам це вдасться, – зізнався В’ячеслав Андронович. – Але ми це зробили. Наступне наше спільне завдання – довести всім, що цей механізм працює ефективно, налагодити систему, за якою би легко працювали наступні громади. І сьогодні ми обговорюватимемо ці моменти з найкращими українськими та закордонними експертами.
Тож, окрім іншого, представники офісів дізналися про те, як відбувалися і досі тривають реформи у країнах Європи. Адже наша держава – далеко не єдина, де впроваджуються зміни. Відмінність лише в етапах та способах, якими користуються експерти та представники влади.
Директор Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Генерального директорату ІІ з питань демократії Ради Європи Даніель Попеску окреслив основні висновки зі звіту фахового огляду Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи.
Тож фахівець нагадав: уряд України має намір впровадити масштабну реформу, результатом якої буде муніципальне об’єднання та міжмуніципальне співробітництво, спрямовані на зменшення кількості органів місцевого самоврядування та їх консолідацію. 1 квітня 2014 року урядом України було схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Пріоритетним питанням визначено об’єднання та передача повноважень від центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів на регіональний та місцевий рівень.
Це – виняткова нагода для України здійснити фундаментальні зміни у структурі органів місцевого самоврядування і досягнути значного покращення якості публічних послуг та їх уніфікації, наголошував Даніель Попеску.
Про необхідні законодавчі зміни та ініціативи, які Україна проваджуватиме найближчим часом, говорили перший заступник виконавчого директора «Асоціації міст України» Олександр Слобожан, експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Юрій Ганущак, Сорін Іоніта (експерт із Румунії), Сергій Шуміхін, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.
Ми приречені провести повноцінну децентралізацію. Інакше Україна не має майбутнього, підсумовували експерти.
Офіс реформ у Волинській області

Офіси реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України; в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;
в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах; Радою Європи в рамках Програми РЄ «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об’єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.

Світлина від Офіса Реформа.
Світлина від Офіса Реформа.