«Український громадськo-самоврядний стандарт». Робота триває

«Український громадський самоврядний стандарт». Робота триваєУже другий день (4 та 5 лютого) у Луцьку триває семінар із розробки громадського стандарту в рамках проекту «Український громадсько-самоврядний стандарт».

Президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархом’юк у вступному слові зазначив, що мета проекту – напрацювати механізми, які б допомогли Україні йти задекларованим шляхом реформ. Він наголосив, що нині для органів влади важлива публічність та прозорість прийняття рішень, а також участь громади у розвитку держави.

Вдосконалюватися у цих процесах нам уже традиційно допомагають польські колеги. Тож директор управління неінвестиційних проектів Адміністрації міста Люблін; експерт у проекті Кшиштоф Лонтка вкотре запевнив, що вони з радістю діляться власним досвідом. І цей проект – іще один тому доказ.

Участь у роботі взяли також перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як. У складі польської делегації – спеціаліст із європейського фандрейзингу і комунікацій, експерт Фонду Менеджерських Ініціатив Тетяна Мирович, експерт консорціуму «Міст Бізнесу» Анастасія Кінзерська.

Перша частина «Українського самоврядного стандарту», до слова, вже реалізована. Тепер же готується та обробляється інформація, яка дасть змогу вивчити досвід роботи у сфері надання послуг в Україні, прозорості цієї роботи, доступності для громадян та можливості людей впливати на процеси.

До речі, під час обговорення польські експерти зізналися, що приємно вражені спектром і якістю послуг, які надає ЦНАП у Луцьку.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.