Жителі Голобської громади визначали, що буде через 10 років

Високооплачувані робочі місця, якісна медицина, створення максимум можливостей для виховання молоді, найбезпечніші умови збереження екології – ті питання, над якими, безперечно, тепер працюватимуть у Голобській об’єднаній громаді Ковельського району.
Їх вирішення і пропишуть у Стратегії сталого розвитку на десятиліття, яку спільно з громадою готують фахівці Обласної молодіжної громадської організації «Волинський Інститут Права» та ВОГО «Асоціація регіонального розвитку», – повідомляє прес-служба Волинського Інституту Права.

 

Робота ведеться в рамках проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади», що реалізовується за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

 

Такі обговорення відбулися у 3-х фокус групах: спочатку власне стратегічне бачення окреслили сільські старости та працівники селищної ради, тоді до обговорення залучили місцевий актив, а згодом запитали думку у представників бізнесу. Голобський селищний голова Сергій Гарбарук наголосив:

 

«Нам підставляють плече, ми радо відгукуємося. А ще – дійсно розуміємо, що такі важливі рішення не повинен приймати сам голова. Маємо почути вашу думку, щоб врахувати у процесі написання Стратегії».

 

«Те, що ми сьогодні напрацьовуємо, визначить, як ви житимете у майбутньому. Ні науковці, ні влада не спроможні диктувати і знати, як і що краще людям на місцях. Сьогодні ми намітимо напрямки, окреслимо можливі шляхи їх реалізації, чітко намалюємо в уяві, чого очікуємо в результаті», – зазначив президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархомюк, наголосивши, що написання Стратегії та подальша активність жителів дасть змогу залучати такі необхідні кошти для розвитку, якими зараз з Україною відносно щедро ділиться Європа.

 

Керівник проекту, голова ОМГО «Волинський інститут права» Ірина Гайдучикпопросила присутніх бути максимально активними, щоб вдалося отримати якомога більше корисної інформації.

 

«Витягнути максимум у хорошому розумінні слова» запросили експерта зі Львова Андрія Залужного. Він і працював безпосередньо у фокус-групах. Тож спочатку кожен із присутніх визначав три проблеми, які найбільше, на його думку, актуальні для громади. Серед таких, виявилося, – невелика кількість підприємств, відсутність робочих місць, низька якість медичного забезпечення і навіть екологічний стан довкілля, що погіршується».

 

Тоді у кожній фокус-групі напрацьовували шляхи та можливості, як змінювати ситуацію на краще. Жваві дискусії та обговорення приводили до спільних бачень результатів. До слова. Бачення представників фокус-груп підтвердило результати попередньо проведеного анкетування. Тепер на основі почутого необхідно визначити 3-4 основні стратегічні напрямки розвитку. Адже саме від їх актуальності та можливості реалізації у цій громаді, багато у чому залежить її подальший розвиток.